Telefon
+48 661 664 022
Polub nas!

Fotowoltaika dla rolnictwa

gospodarstwo-ozeexpert

Fotowoltaika dla rolnictwa

Jak efektywnie wykorzystać duże tereny na produkcje prądu i zyski z tego płynące.

Zadbaj o swój spokój i uchroń się przed większymi cenami za prąd!

Rolnictwo bywa bardzo ciężkie oraz często niewdzięczne. Inwestujesz oraz ryzykujesz wiele, nie mając gwarancji, że starczy Ci na rachunki. Przestań się stresować i zadbaj o swoją lepszą przyszłość. Fotowoltaika dla rolników to Twoje rozwiązanie!

Posiadając własne gospodarstwo rolne, zderzamy się dosyć często z szarą rzeczywistością, która nie przynosi nam zbyt wiele. Rolnik co roku ponosi ryzyko, że jego inwestycja nie przyniesie mu zamierzonych efektów a przecież maszyny muszą pracować. Prowadząc sporych ilości, dobrze prosperujące gospodarstwo rolne, zdajemy sobie sprawę, że koszty jego utrzymania są niemałe. Kwoty pojawiające się na comiesięcznych rachunkach za prąd nie napawają nas optymizmem bowiem ceny za energię ciągle rosną.

Jak temu zapobiec i zmniejszyć ryzyko strat, choć trochę zaoszczędzić, nabyć więcej spokoju i może zacząć zarabiać również na czymś innym?

Fotowoltaika w rolnictwie to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu zaczniesz produkować swoją energią, którą wykorzystasz na dwa możliwe sposoby. Pierwszym z nich jest oczywiście samodzielny użytek, drugi natomiast to sprzedaż. Tak, będziesz mógł zacząć dodatkowo zarabiać na sprzedaży nadwyżki energii.

Brzmi świetnie prawda?

No jasne, szczególnie w momencie, kiedy Twoje uprawy nie zawsze są gwarancją na przyniesienie sporego zysku. W takiej sytuacji zamontowane ogniwa na wcześniej nieużytkowanym dachu bądź jakiejś części pola, sprawią, że nie będziesz musiał się martwić o swoją płynność finansową. Wyprodukowana energia słoneczna, zamieniona na energię elektryczną, mocno zminimalizuje Twoje wydatki, a Ty przy tym zadbasz o środowisko. Staniesz się właścicielem gospodarstwa rolnego, które dba o nasze powietrze bowiem ogniwa fotowoltaiczne nie emitują żadnych szkodliwych substancji, które mogły by nam zagrażać.

Co jednak z kosztami?

Jako rolnik możesz je sporo obniżyć ponieważ przede wszystkim masz prawo do 25% ulgi inwestycyjnej, która obniża podatek rolny. Aby ją rozliczyć masz na to 15 lat od daty założenia instalacji, natomiast jeżeli tego nie zrobisz, przechodzi ona na spadkobiercę danego podatnika. Co dana ulga oznacza w Twoim przypadku? Nic innego jak obniżenie kosztu montażu aż o 25%! Jeżeli jesteś płatnikiem VAT również możesz odliczyć go od kosztu paneli fotowoltaicznych. Tym samym zmniejszysz cenę całego przedsięwzięcia nawet o 23%! Zacznij skupiać się na rozwoju swojego gospodarstwa, zminimalizuj koszty jego utrzymania i spraw sobie nową alternatywę biznesu! Zwrot inwestycji to zaledwie 4 lata a Ty cieszysz się 25 letnią gwarancją jakości konstrukcji, która po montażu nie wymaga od Ciebie żadnej, dodatkowej pracy.

Spraw, że Twoje życie będzie łatwiejsze, zadbaj o swoje gospodarstwo i zmieniaj z nami świat na lepsze!