Telefon
+48 661 664 022
Polub nas!

Instalacje elektryczne

instalacje-ozeexpert1

Instalacje elektryczne

Budujesz dom? Pomożemy Ci zapewnić temu wyjątkowemu miejscu nowoczesną
instalację elektryczną!

Wyobrażasz sobie życie bez prądu? Tak, my też nie.

Budując swój wymarzony dom, wiesz, że takie rzeczy jak bieżąca woda, ogrzewanie, czy właśnie instalacja elektryczna, to niezbędniki.
Prąd od dawna ułatwia nam codzienne życie i stał się nieodzownym jego elementem. Przyjęliśmy jego obecność za coś standardowego, ale żeby faktycznie mógł się pojawić, należy zainwestować w domową instalację elektryczną.

Na przestrzeni ostatnich lat w ich wykonaniu, zaszła gigantyczna zmiana aczkolwiek w potrzebie posiadania oraz wykorzystania prądu w domu, zaszła jeszcze większa! W nowoczesnych budynkach spotykamy coraz więcej urządzeń, które bez instalacji elektrycznej nie będą działały. Za przykład może nam posłużyć ogrzewanie, czy też nawet obecność wody!

Czy inwestycja w instalację się opłaca? Tu nie ma mowy o podejmowaniu decyzji bowiem jest ona oczywista. Należy jednak zwrócić uwagę na jej wykonawców ponieważ ma nam ona służyć na bardzo długie lata, zatem powinna być wysoce jakościowa, bezawaryjna, dobrze działająca oraz przede wszystkim nie zagrażająca mieszkańcom domu. Na co należy zwrócić uwagę planując budowę instalacji elektrycznej?

Kontakt ma znaczenie! To chyba wiemy wszyscy, ale mowa tu przede wszystkim o gniazdach elektrycznych i ich ilościach. Nie da się ukryć, że świat poszedł do przodu a z nim rozwój elektroniki i wszelkich urządzeń z nią związanych. W domu, szczególnie w kuchni, potrzebna jest spora ilość kontaktów bowiem te ułatwiają nam znacząco życie oraz jego komfort.

Decydując się na wykonanie instalacji już na samym jej początku powinniśmy pomyśleć, czy w naszym domu pojawi się domofon, system inteligentnego budynku, czy też alarm. Dlaczego jest to tak istotne na tym etapie? Z jednego ważnego powodu ponieważ w początkowej fazie konstrukcji, dodawanie jakiejkolwiek ilości okablowania jest o wiele prostsze. Oczywiście później jest to również możliwe aczkolwiek wiążę się to nie tylko z dużym nakładem czasu, ale i finansów.

Co w przyszłości?

Przecież Twój dom może ewaluować i co wówczas z postawioną instalacją elektryczną? Pewnych zmian nie da się przewidzieć, ale działając profilaktycznie, możemy je usprawnić. Tworząc w naszym domu tzw. kanał instalacyjny, który będzie pełnił funkcję łączenia kondygnacji, mamy pewność, że rozbudowa instalacji w przyszłości nie będzie stanowiła dla nas żadnego problemu.

Ubezpiecz się od braku prądu!

„Nie ma prądu”- te słowa jeszcze kilka lat temu były wypowiadane dosyć często, ale dzisiaj zdarza się to w skrajnych przypadkach. Niestety w Polsce bywają rejony, gdzie częściej brakuje prądu, ale na ratunek podczas tworzenia instalacji elektrycznej przybywa spalinowy generator prądu. Takie urządzenie bywa mocno przydatne w trakcie dłuższych braków energii. Jego posiadanie nie wiąże się z dużymi kosztami, ale jego obecność bywa nieoceniona. Działa jedynie tylko wtedy, kiedy musi i często jest ostatnim ratunkiem na podtrzymanie naszych codziennych obowiązków.

Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Współczesne instalacje elektryczne mimo iż działają tak samo jak te kiedyś i dla osoby, która nie zna się na ich budowie, mogą wyglądać tak samo, jak te sprzed kilku lat, są one o wiele bardzie bezpieczniejsze. Nowoczesne instalacje w momencie, kiedy dochodzi do porażenia prądem, potrafią wykryć upływ prądu i wyłączyć w szybkim czasie całe zasilanie. Gdyby nie takie działanie, płynący przez nas prąd, mógł by to robić dalej, doprowadzając nawet do największego nieszczęścia. Budując instalację elektryczną poza ww. punktami, powinniśmy zwrócić uwagę na źródła światła. Dodatkowo jeżeli nasz dom zostanie wyposażony w takie elementy jak chociażby klimatyzację, czy automatyczne rolety, to dobrze by było posiadać odpowiednią do tego automatykę. Kiedy wszystko będzie połączone ze sobą automatycznie, zdecydowanie ułatwi nam to codzienne życie.

Marząc o swoim idealnym domu, oddaj każdy jego element w ręce profesjonalistów. Zaufało nam już wiele osób, pozwól nam udowodnić, że jakość idzie w parze z doświadczeniem oraz wyjątkowym podejściem do obsługi klienta. Będziemy twórcami Twojej instalacji elektrycznej, która zapewni wszystkim domownikom wyższą jakość życia oraz poczucie bezpieczeństwa.