Telefon
+48 661 664 022
Polub nas!

Koniec mrożenia cen energii ?

Koniec mrożenia cen energii ?

Od czerwca 2024 r. będziemy płacić inne ceny za prąd : rano, w południe, wieczorem i w nocy !!! ⚡️

Do połowy roku 2024 będziemy korzystali z zamrożonych cen energii. A w drugim półroczu obowiązywać będzie „godzinowa cena energii zmieniająca się dynamicznie w ciągu doby co godzinę w zależności z jakiego źródła będzie ona wyprodukowana oraz jakie będzie jej zapotrzebowanie w danej godzinie, -czyli obowiązywać będzie tzw. taryfa dynamiczna godzinowa”. Energia czynna – inaczej mówiąc „prąd” rano będzie kosztował np. po 1 zł za kWh – bo rano wszyscy wstajemy do naszych codziennych obowiązków, a prąd będzie pochodził z elektrowni węglowej, w południe np. po 0,35 zł – bo będzie pochodził z farm fotowoltaicznych jak będzie świecić słońce, lub będzie np. po 1,5 zł jak będzie dzień pochmurny lub deszczowy, wieczorem np. po 2 zł bo będzie duże zużycie przez rodziny które wróciły do swoich domów, a prąd będzie z węgla i w nocy jak będzie wiać to działać będą wiatraki to będzie w cenie np. po 1 zł, bo mamy mało farm wiatrowych, lub jak nie będzie wiało to też 2 zł, bo będzie pochodził z elektrowni węglowej.

WAŻNE– Niższe rachunki zapłaci ten, kto będzie wytwarzał własny prąd, oraz będzie miał go we własnym magazynie energii na wieczorno-nocne zużycie i ogólnie będzie mądrze nim zarządzał w ciągu doby. Więc sama fotowoltaika nie jest już uzasadnionym wyborem bez własnego magazynu energii.

 F irma OZEexpert doradzi Państwu i przygotuje , to co  w przyszłości będziemy w stanie to kontrolować w prosty sposób. Załóżmy, że nasz magazyn zbiera energię między wspomnianą wcześniej godziną 12:00 a 16:00 – my w tym czasie korzystamy z kupionej energii, która kosztuje bardzo mało. Gdy ceny pójdą w górę i każdy pasywny użytkownik będzie musiał płacić drożej, my zwyczajnie przełączymy się na energię, którą zmagazynowaliśmy wcześniej.

Magazyny energii - kompleksowa obsługa , montaż OZEexpert !

Nasze realizacje 🙂

magazyny energii

Dziś montując samą instalację fotowoltaiczną zaoszczędzimy w ciągu roku ok 25-35% na rachunku za energię. Dokładając odpowiedniej mocy magazyn energii dopasowany pod wieczorno-nocne zużycie energii zwiększymy auto konsumpcję własnej energii do poziomu ok 70-80% – a to już oznacza że będziemy prawie niezależni od dostawcy energii a zatem od jego ceny energii i taka inwestycja ma sens i zwróci się nam na poziomie 5-7 lat maksymalnie. Skala oszczędności może być jeszcze większa – szczególnie wtedy, gdy będziemy umieli skutecznie zarządzać własną energią. Szanowni Państwo wybierzcie firmę do obsługi która się na tym zna, która ma rekomendację – która dobierze odpowiedni magazyn i ustawi optymalną charakterystykę pracy magazynu pod zużycie energii w danym gospodarstwie domowym/ czy firmie. Tak dobrana instalacja da gwarancję zadowolenia i niski rachunek za energię ❗.

Włącz oszczędności 🙂

Jeśli podobał Ci się nasz artykuł zostaw opinię 😉
5/5