+48 661 664 022
+48 512 706 644
oferta@ozeexpert.pl
8:00-18:00

Pompy ciepła

Zapewnij ciepło w swoim domu!

Pompy ciepła i życie staje się prostsze! Ogrzanie domu to nie lada wyczyn, szczególnie wtedy, kiedy dopada nas mroźna zima a my nie jesteśmy finansowo przygotowani na wysokie rachunki za gaz, węgiel bądź drewno. Jest na to jednak rozwiązanie, które szczególnie przypadnie do gustu osobom, planującym budowę własnego domu, ale i tym, którzy planują jego […]

Pompy ciepła i życie staje się prostsze!

Ogrzanie domu to nie lada wyczyn, szczególnie wtedy, kiedy dopada nas mroźna zima a my nie jesteśmy finansowo przygotowani na wysokie rachunki za gaz, węgiel bądź drewno. Jest na to jednak rozwiązanie, które szczególnie przypadnie do gustu osobom, planującym budowę własnego domu, ale i tym, którzy planują jego modernizację. Pompy ciepła to urządzenia niskotemperaturowe grzewcze, które coraz częściej wybierane są jako główne źródło ogrzania domu. Swoją sympatię zyskały dzięki niezawodności, gwarancji oszczędności oraz przyjaznej postawie wobec środowiska. Polacy w ostatnich latach coraz częściej wybierają te formę ogrzania domu bowiem zapewnia im niższe rachunki i żywotność nawet do 50 lat!

Jak działa pompa ciepła?

Energia odnawialna, skumulowana w wodzie, gruncie i powietrzu, posiada nieograniczone możliwości oraz ilości, dzięki którym nasze życie staje się o wiele prostsze. Pomy ciepła powietrze woda, w swojej pracy wykorzystują tzw. dolne źródła ciepła czego skutkiem jest mniejsza emisja szkodliwych gazów do atmosfery, niższe zużycie paliw kopalnych oraz wysoka oszczędność w postaci darmowego ogrzania domu. Urządzenie w trakcie swojej pracy pochłania ciepłe powietrze z zewnątrz i przekształca je w ciepło dla naszego domu. Wyprodukowane może posłużyć nam do ogrzania podłóg, kaloryferów a nawet bieżącej wody.

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

Urządzenie szczególnie przypadnie do gustu osobom, które dopiero planują budowę swojego domu. Instalacja potrafi znacznie obniżyć koszt całej inwestycji ponieważ nie potrzebujemy wówczas komina oraz dodatkowego pomieszczenia na opał/kotłownię. Posiadając już jednak piec, chcemy aby jego żywotność trwała jak najdłużej a ta bowiem zależy od wysokiej jakości paliwa, za którą często kryje się wyższa cena. W przypadku posiadania pompy ciepła powietrze woda, nie musimy zamartwiać się takimi rzeczami. Jej praca napędzana jest przez odnawialne źródła energii a przy poprawnej instalacji, jej czas użytkowania może wynosić nawet 50 lat! Zaraz po montażu urządzenie nie wymaga od nas zbyt wielkiej ingerencji w jego pracę. Pompa oraz jej regulator powinny zostać jedynie odpowiednio ustawione, adekwatnie do potrzeb jej użytkowników. Oczywiście pompa ciepła i jej koszt montażu mogą początkowo zniechęcać aczkolwiek ta inwestycja zwraca się stosunkowo bardzo szybko. Badania pokazują, że w przypadku kotła napędzanego gazem, ogrzewaniem elektrycznym bądź olejem napędowym, cały nakład finansowy, zwraca nam się w przeciągu zaledwie 5-7 lat. Co z kosztem po montażu? Nie ma tu powodów do zmartwień bowiem pompy ciepła nie bez powodu określane są dwoma czasownikami: „zamontuj, zapomnij”. Urządzenie po instalacji praktycznie w ogóle nie wymaga konserwacji. Dodatkowo aspekt ochrony środowiska jest tu bardzo ważny ponieważ z racji, że pompa ciepła powietrze woda nie emituje szkodliwych gazów do naszej atmosfery, istnieje na jej instalacje wiele dofinasowań bądź niskooprocentowanych kredytów.

Czy montaż pompy jest dla mnie?

Wiele osób chce zmniejszyć swoje rachunki za ogrzewanie i nie stresować się coraz częstszym wzrostem cen paliw. Pompa ciepła powietrze woda to dobre rozwiązanie, ale zanim zdecydujemy się na podjęcie kroku w postaci jej montażu, musimy zastanowić się nad kilkoma rzeczami. Po pierwsze instalacja potrzebuje odpowiedniej ilości miejsca, które powinno zostać zapewnione na zewnątrz np. na ścianie bądź bezpośrednio na gruncie. Ważne jednak aby wokół niej, zostawić trochę dodatkowej przestrzeni co przyczyni się na poprawny przepływ powietrza. Kolejnym ważnym elementem przed jej instalacją, jest zapewnienie wysokiej jakości izolacji naszego budynku oraz jego uszczelnienia.

Idealne połączenie – instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła.

Wyposażając swój dom w instalację fotowoltaiczną, urządzenie potrafi wyprodukować więcej prądu niż jest nam potrzebne. Co wtedy? Wówczas jeżeli posiadamy pompę ciepła powietrze woda, urządzenie potrafi automatycznie załączyć się i zacząć ogrzewać a nawet chłodzić nasz dom. Oczywiście może nastąpić sytuacja, kiedy to w danym momencie nie będziemy potrzebowali wyprodukowanego ciepła. Na szczęście nowoczesne instalacje, które państwu oferujemy, potrafią magazynować swoje ciepło w przystosowanym do tego zbiorniku. Kiedy nastąpi potrzeba ogrzania budynku, dajmy na to w nocy, wówczas wystarczy ustawić indywidualnie parametry urządzenia i cieszyć się ciepłem domowego ogniska.

Komu z nas nie zależy na obniżeniu kosztu utrzymania domu? Nie da się ukryć, że ogrzanie własnego M, potrafi pochłonąć spore środki finansowe, na które nie zawsze jesteśmy przygotowani. Z pomocą przychodzą nowoczesne pompy ciepła, które potrafią nie tylko ogrzać dom, ale w okresie letnim zapewnić mu również ochłodzenie. Nie wymagająca od nas zbyt wielkiej ingerencji w pracę instalacja, bardzo cicha w swej aktywności, potrafi przynieść korzyści nie tylko nam samym, ale i środowisku, którym się na co dzień otaczamy. Zadbaj o swój dom i swoją rodzinę. Oszczędzaj pieniądze, ale i czas, który możesz poświęcić najbliższym. Stać Cię na to!


Aktualności

Montaż instalacji fotowoltaicznych

W promieniu 200km od Jarocina