Telefon
+48 661 664 022
Polub nas!

Turbiny wiatrowe

turbiny-wiatrowe-ozeexpert_gl

Turbiny wiatrowe

Budujesz dom? Pomożemy Ci zapewnić temu wyjątkowemu miejscu nowoczesną
instalację elektryczną!

Zapewne wielokrotnie w swoim życiu jadąc samochodem przez różnego rodzaju drogi, zagranicznych państw, zauważyłeś turbiny wiatrowe. Wielkie śmigła, zamontowane na wysokich masztach, wykorzystują energię wiatru, rzek, promieniowania słonecznego oraz biomasy, w celu produkcji energii elektrycznej. Profesjonalne elektrownie posiadają swoje gigantyczne turbiny aczkolwiek coraz częściej ta forma produkcji energii, staje się widoczna w domach jednorodzinnych. Dzięki mniejszym turbinom, można stać się właścicielem przydomowej elektrowni wiatrowej, która jest bardzo tania w eksploatacji a dodatkowo przynosi nam wiele korzyści.

Zielona i darmowa energia elektryczna w Twoim domu.

Chociaż to za granicą zyskują większą popularność, tak w Polsce możemy dostrzec, że świadomość ich zalet ciągłe się poszerza. Te niezbyt skomplikowane instalacje, które wbrew pozorom nie są hałaśliwe ani też szkodliwe dla naszego środowiska, potrafią przynieść naszemu gospodarstwu rodzinnemu, wiele korzyści. Darmowa energia elektryczna, zostaje wytworzona w generatorze turbiny, który wcześniej został napędzony przez łopaty wiernika. Wiatr odgrywa tu kluczową rolę bowiem to on nadaje ruch wiernikowi. Decydując się na montaż przydomowej elektrowni wiatrowej w Polsce, powinniśmy wybierać wierniki posiadające dużą rozpiętość płatów oraz takie, które będą przystosowane do wolniejszych obrotów. Zamontowana turbina jest odpowiedzialna za moc naszej elektrowni oraz jej wydajność ponieważ to ona odbiera energię z wiatrów. Kolejnym krokiem jest zamiana tej energii przez generator, w docelową tj. elektryczną, gotową do domowego użytku. Wiemy, że turbiny mogą kojarzyć się dużymi konstrukcjami, ale wcale nimi nie są. Przydomowa elektrownia może zostać zamontowana tuż przy Twoim domu bądź nawet na jego dachu. Należy jednak pamiętać, że urządzenie nie powinno być zakrywane przez żadne budynki ponieważ może to przeszkodzić w dostępie do odpowiednich ilości wiatrów. Osoby chcące zmniejszyć swoje rachunki za prąd, ale nie posiadające równego terenu obok swojego domu, zdecydowanie częściej wybierają turbiny wiatrowe niż panele fotowoltaiczne. Wszystko z powodu iż ogniwa do swojej instalacji wymagają równego gruntu, natomiast turbiny już nie, a dodatkowo zajmują mniej miejsca.

Koszt montażu turbiny wiatrowej?

Zapewne zastanawiasz się, czy ta inwestycja jest w ogóle opłacalna, kiedy Ci się zwróci oraz jakie korzyści płynął z jej posiadania. Jeżeli mowa o koszcie montażu turbin wiatrowych, wszystko zależy tu bowiem od mocy przydomowej elektrowni a tym samym naszych potrzeb. Dlatego też w tym przypadku ważna jest konsultacja z naszym ekspertem, który po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu, doradzi Ci odpowiednią moc. W konsekwencji będzie można oszacować potrzebny nakład finansowy. Jeżeli koszt okaże się zbyt wysoki na podjęcie decyzji co do montażu turbin, należy pamiętać o istniejących dofinansowaniach. Potrafią one wspomóc gospodarstwo jednorodzinne, dopłatą nawet do 100% kosztu całej inwestycji. Kiedy przydomowa elektrownia zacznie mam się zwracać? Elektrownia o mocy 5kW potrafi rocznie wyprodukować nawet do 9 000 kW prądu, co za tym idzie, średniej wielkości rodzina będzie mogła zaoszczędzić aż 4000 zł rocznie. Idąc tym torem, nakład finansowy zwraca nam się dosyć szybko ponieważ w zaledwie 10 lat.

 

Co później? Później przydomowa elektrownia wiatrowa, zaczyna zarabiać sama na siebie.

Wiele osób pragnie posiadać własny dom ponieważ wiąże się to ze zdecydowanie większym komfortem. Niestety bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że utrzymanie posesji będzie nas dużo więcej kosztować niż sam czynsz w mieszkaniu, w bloku. Dlatego też warto korzystać z wielu rozwiązań, które potrafią sprawić, że nasze chociażby rachunki za prąd ulegną znacznemu zmniejszeniu. Z pomocą w tym przypadku przychodzi nam przydomowa elektrownia wiatrowa. W swojej pracy wykorzystująca odnawialne źródła energii, produkuje nam darmowy, a co najważniejsze zielony, zdrowy dla naszego środowiska prąd. Zacznij żyć bez stresu, że ceny energii znowu wzrosną. Spraw aby takie sytuacje przestały Cię dotyczyć. Skorzystaj z nieograniczonych możliwości oraz ilości odnawialnych źródeł energii i sprawiaj radość nie tylko sobie, ale całemu naszemu środowisku.